Wysyłka gratis
Pełną paletę wysyłamy gratis na terenie Polski!
Europejskie Fundusze Strukturalne i Inwestycyjne
Yes we care
Pobierz Katalog 2024

Data: 10.02.2021

Autor: ToM-PaR

Drukuj

Zapisz jako PDF

ToM-PaR ponownie z nagrodą Gazele Biznesu

Szanowni Państwo,

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że po raz kolejny znaleźliśmy się w gronie najbardziej dynamicznie rozwijających się firm prestiżowego rankingu Gazel Biznesu, sporządzanego przez dziennik Puls Biznesu.

Dziękujemy!

Jednocześnie awansowaliśmy o 850 miejsc w zestawieniu firm z całej Polski w stosunku do ubiegłego roku.

Gazela Biznesu to dla nas szczególna nagroda oraz prestiżowy tytuł.

Cieszymy się z tego wyróżnienia i serdecznie dziękujemy naszym klientom za współpracę oraz wszystkim innym osobom, które przyczyniają się do naszego stałego rozwoju!

Nie ustajemy w wysiłkach, aby rozwijać naszą firmę – chcemy nadal proponować obecnym i potencjalnym klientom praktyczne, dobrej jakości produkty oraz wysokiej jakości obsługę klienta.

Więcej informacji o naszej firmie: www.tom-par.com.pl

Informacje o rankingu: www.pb.pl/gazele

Data: 28.04.2020

Autor: ToM-PaR

Drukuj

Zapisz jako PDF

Kluczem do sukcesu ToM-PaR są ludzie!

Jesteśmy firmą rodzinną i cenimy sobie partnerstwo. Nasi Pracownicy wnoszą do firmy swoje zaangażowanie i kreatywność, a Klienci pomysły i oczekiwania. W zamian obiecujemy, że dajemy z siebie wszystko oraz gwarancję

– szukamy rozwiązań, a nie problemów!

Zapewniamy unikalną atmosferę zaufania i współpracy, pozytywnie wpływającą na obustronny sukces. Wierzymy w naszą wizję partnerskiego zarządzania – jesteśmy organizacją turkusową. W naszej firmie dzięki temu partnerskiemu podejściu do zarządzania traktujemy się z szacunkiem, wspieramy, dążymy do tego samego celu i wzajemnie inspirujemy do kreatywnych rozwiązań. Zebrane atuty pomagają w budowaniu trwałych relacji, zarówno z dużymi, jak i mniejszymi graczami. Traktujemy wszystkich jednakowo, z należytym szacunkiem i uznaniem. Decydując się na współpracę z nami, stawiają Państwo na stabilność, wygodę i zysk. Wszystko to daje podstawę doskonałych relacji biznesowych oraz generowania w łatwy i wygodny sposób coraz większych dochodów.

 

Data: 15.01.2020

Autor: ToM-PaR

Drukuj

Zapisz jako PDF

ToM-PaR z nagrodą Gazele Biznesu

Mierzymy coraz wyżej i wyżej!

Niezmiernie miło nam poinformować, że nasza firma rodzinna ToM-PaR znalazła się w gronie laureatów prestiżowej nagrody Gazele Biznesu, którą nieprzerwanie od 2000 roku przyznaje redakcja „Pulsu Biznesu”.

Nagroda „Gazela Biznesu 2019” to dla nas olbrzymie wyróżnienie i zachęta do dalszej pracy, aby oddawać w ręce naszych Klientów praktyczne, ekologiczne i nowoczesne akcesoria samochodowe.

Nagroda „Gazeli Biznesu” jest dla nas bardzo istotnym wyróżnieniem. To pokazuje, że nasz wkład i zaangażowanie w wytwarzanie nowych produktów, podejście do klienta i podwykonawców oraz zmiana prowadzenia organizacji z typowo zarządczej na turkusową przynosi wymierne efekty. – mówi dyrektor zrządzająca Renata Gutowska.

Wyróżnienie potwierdza, że zaangażowanie i chęci do pracy to sukces bez wyjątku wszystkich pracowników firmy ToM-PaR. “Jestem również dumna z minionego roku – wprowadziliśmy nowe linie produktowe – Futura Natura i Futura Colour. Dokonaliśmy rebrandingu i zmiany strony internetowej, oferując naszym Klientom Platformę B2B do dokonywania zamówień. Ten rok przyniósł wiele wyzwań i zmian, które pozwoliły uzyskać również bardzo dobry wynik, o czym dowiecie się Państwo w kolejnej edycji „Gazeli Biznesu”.

Jak można zaobserwować firma mocno dba o renomę. „Zwracamy uwagę na to kim jesteśmy, jak się zachowujemy, czy jesteśmy sumienni i czy jesteśmy uczciwi” – dodaje Gutowska.

Gazele Biznesu to wyróżnienie dla najdynamiczniej rozwijających się firm z poszczególnych regionów Polski. Wyróżnienie trafia do przedsiębiorstw z sektora MŚP, które dzięki innowacyjności i konsekwentności w realizacji założonych celów biznesowych, doskonale radzą sobie na wymagającym rynku. Nagroda przyznawana jest małym i średnim firmom, które charakteryzują się wyjątkowo dynamicznym rozwojem. Głównym kryterium, jakie należy spełnić, by otrzymać tytuł „Gazeli Biznesu”, to osiągnięcie stałego wzrostu obrotów i odnotowywanie zysków na przełomie 3 kolejnych lat.

Gazela Biznesu to tytuł, który kojarzy się z prestiżem i zarazem świetna rekomendacja mająca niebagatelne znaczenie w kontaktach handlowych z dotychczasowymi i nowymi kontrahentami. Wyróżnienie odzwierciedla dobrą reputację oraz wiarygodność przedsiębiorstw, które dzięki niezwykle dynamicznemu rozwojowi doskonale dają sobie radę nawet wśród znacznie większych konkurentów.

Gratuluję i dziękuję Wszystkim Pracownikom!

Bardzo dziękujemy za przyznaną nagrodę i gratulujemy wszystkim Laureatom!

Certyfikat Gazele Biznesu

Data: 15.11.2019

Autor: ToM-PaR

Drukuj

Zapisz jako PDF

Nagrodzone stoisko ToM-PaR na targach Aapex

ToM-PaR podjął kolejny krok w rozwoju ekspansji eksportowej i ruszył na podbój rynku USA! Na początku listopada wzięliśmy udział w targach AAPEX w Las Vegas – jest to międzynarodowa wystawa dla branży motoryzacyjnej. Automotive Aftermarket Products Expo (AAPEX) gromadzi ponad 2200 producentów i dostawców z branży motoryzacyjnej, którzy prezentują innowacyjne produkty, usługi i technologie.

Targi były bardzo owocne pod względem spotkań biznesowych, nawiązaliśmy także dobre relacje z honorowym konsulem RP w Las Vegas, Johnem Petkusem. Efektem spotkania jest nawiązanie współpracy z konsulatem pod kątem wsparcia w zakresie wejścia na rynek USA.

Nasi przedstawiciele i niebanalne stoisko przyciągały uwagę odwiedzających nieprzerwanie przez targowe dni. Goście opuszczali polskie stoisko z kompletem materiałów informacyjnych o naszych produktach. Postanowiliśmy designem stoiska nawiązać do naszej nowej linii Futura Natura – wszystkie produkty są wykonane z ekologicznych materiałów. Do produkcji szczotek z tej serii wykorzystano naturalne drewno, a elementy plastikowe są produkowane z materiałów z recyklingu. Postawiliśmy zatem na wyróżniające się materiały – stoisko było wykonane z drewna i mchu, aby jak najlepiej oddać ducha linii Futura Natura, który nam przyświecał przy projektowaniu naszych nowości.

Niemałym zaskoczeniem był sukces naszej firmy i docenienie naszego stoiska targowego przez organizatorów:

–  1 miejsce – najlepsze małe stoisko 10×10
– 2 miejsce – wśród wyróżnionych stoisk na targach

Ten miły akcent jeszcze bardziej nas utwierdza i dopinguje w kontynuacji obranej przez nas ścieżki rozwoju – szukamy rozwiązań, a nie problemów!

Data: 19.10.2019

Autor: ToM-PaR

Drukuj

Zapisz jako PDF

Eko Driving – jak jeździć ekologicznie?

Wbrew opinii nieco bardziej sceptycznych kierowców Eco Driving nie oznacza ślamazarnej jazdy i nadmiernego zużycia części naszego auta. To wymyślony w Finlandii sposób prowadzenia samochodu, który pozwala jeździć bardziej ekonomicznie jednocześnie obniżając emisję CO2 nawet o 25%. Przeciętny eko-kierowca, obniża spalanie w aucie o 8%. Jeden miesiąc w roku jeździ więc za darmo! Eco-driving poprawia też bezpieczeństwo. Warto poznać zasady ekojazdy – ekologicznej i ekonomicznej.

W 2010 roku niemal wszyscy producenci samochodów w Europie przystąpili do unijnego programu Ecowill. Koncerny zgodziły się tak dobierać parametry nowych aut, by kierowcom było łatwiej stosować się do reguł eko-jazdy.

Oto kilka zasad, które warto zastosować, aby jazda samochodem była bardziej ekologiczna:

 • uruchamiaj silnik bez wciskania pedału gazu
 • nie rozgrzewaj silnika; można jechać od razu po włączeniu samochodu
 • staraj się zawsze jechać na najwyższym biegu utrzymując niskie obroty; zmieniaj bieg na wyższy najpóźniej po osiągnięciu 2500 obr./min w silniku benzynowym lub 2000 obr./min w silniku Diesla
 • przyspieszaj dynamicznie wciskając pedał gazu do 3 głębokości
 • nie jedź na luzie – wbrew pozorom jest spalane mniej paliwa, kiedy samochód toczy się z włączonym biegiem, bez wciśniętego pedału gazu
 • wyłączaj silnik na postoju, który potrwa dłużej niż 30 sekund
 • staraj się jak najrzadziej korzystać z klimatyzacji
 • unikaj częstych zmian tempa jazdy; każde hamowanie to strata energii. Najlepiej jechać ze stałą prędkością
 • unikaj zbędnego obciążenia
 • dbaj o właściwe ciśnienie w oponach. Samochód spala od 5-10 % więcej paliwa nawet  przy niewielkim ubytku ciśnienia w oponach
 • dbaj o właściwy stan techniczny samochodu
 • unikaj jazdy na dystansie poniżej 4 km – przesiądź się na rower lub idź pieszo.

Książkowo jeżdżący eko-kierowca oszczędza nie tylko paliwo, oszczędności płyną także z wolniejszego zużycia części – głównie hamulców, sprzęgła, koła dwumasowego w dieslach, skrzyni biegów i elementów zawieszenia. Poza tym kierowca, stosujący się do zasad eko-jazdy zazwyczaj jeździ bezpieczniej od agresywnych zmotoryzowanych, siedzących innym na zderzaku i katujących swoje auta gwałtownym przyspieszaniem oraz hamowaniem. Czyli same zalety! Warto odpowiedzieć pozytywnie na wyzwania naszych czasów i zostać eko-kierowcą.