Wysyłka gratis
Pełną paletę wysyłamy gratis na terenie Polski!
Europejskie Fundusze Strukturalne i Inwestycyjne
Yes we care
Pobierz Katalog 2024

Data: 29.06.2019

Autor: Tom-Par

Drukuj

Zapisz jako PDF

Niezbędnik kierowcy – jakie narzędzia trzeba mieć w bagażniku?

Chyba każdy z nas ma w pamięci jakieś historie związane z samochodem, w których bardzo potrzebował jakiegoś drobnego przedmiotu, ale zwyczajnie nie miał go przy sobie. Od tamtego momentu zazwyczaj wozimy już w aucie ten przedmiot gotowy do użycia. Podpowiadamy co możesz zawsze wozić ze sobą w bagażniku.

Dla własnego komfortu, a przede wszystkim bezpieczeństwa, warto posiadać niektóre narzędzia. Bezsprzecznie  najważniejsza jest odpowiednio wyposażona apteczka. Drugim bardzo istotnym elementem jest sprawna gaśnica z aktualną homologacją. Wydaje się oczywiste, ale często jest zaniedbywane przez kierowców. A przecież te właśnie drobiazgi mogą uratować życie w przypadku niespodziewanych wydarzeń na drodze! Nierzadko podczas podróży dochodzi do drobnej awarii, z którą z powodzeniem można sobie poradzić bez wzywania kosztownych służb. Co to takiego?

  • koło zapasowe;
  • przenośny podnośnik. Do najpopularniejszych modeli należą lewarki hydrauliczne i trapezowe;
  • zestaw kluczy, który okazuje się bardzo praktyczny również podczas innych drobnych napraw auta lub multitool;
  • trójkąt ostrzegawczy oraz kamizelka odblaskowa, która sprawi, iż będziesz widoczny z większej odległości;
  • parasol czy okulary przeciwsłoneczne są bardzo przydatne nie tylko latem. Nawet zimą zdarzają się słoneczne poranki, warto zatem zadbać o to, by kierowca utrzymał jak najlepszą widoczność na trasie;
  • nawigacja GPS okazuje się niemalże zbawieniem, szczególnie podczas jazdy w nieznanych dotąd okolicach;
  • zestaw odśnieżający i na mroźne poranki – nie tylko skrobaczki do porannego przymrozku i szczotki do odśnieżania, ale także irchowe ściereczki do odparowywania szyb;
  • latarka, rękawiczki, zapasowe żarówki w specjalnym opakowaniu na żarówki, co je zabezpieczy przed stłuczeniem;
  • zestaw głośnomówiący uchroni cię natomiast przez otrzymaniem mandatu i pozwoli na pozostanie w stałym kontakcie z bliskimi nawet, gdy jesteś w dalekiej podróży.

Wyposażenie samochodu powinno zapewniać nie tylko wygodę, ale także bezpieczeństwo. Zastanów się, jakich narzędzi potrzebujesz i wybierz te, które spełnią wszystkie twoje oczekiwania. Szerokiej drogi!